30 квітня 2025

В ритмі весни

 

30 квітня коледжанську родину об'єднав цікавий, сучасний, емоційно-насичений конкурс «В ритмі весни». 

Творчість, патріотичність, віра в майбутнє та краса - ключові ідеї виступів студентських груп. Життя, свобода, весна, радість буття, подяка за надану можливість ЗСУ - цінності сьогодення, представлені молоддю, сьогодні є особливо актуальними. 

Будьте з нами, будьте серед нас, упевненими в собі та майбутньому України.

https://www.facebook.com/share/p/183TdqcgsB/



29 квітня 2025

Перші помічники під час воєнного часу

 

29 квітня до Олександрійського педколеджу завітали чотирилапі гості - вівчарки Джесі і Ріккі  - невтомні помічники державної кінологічної виконавчої служби. 
Супроводжували їх молодші інспектори-кінологи ДКВС, які провели показове заняття із роботи та дресирування друзів наших менших. 
Студентам продемонстрували вміння захисту від нападника, затримки порушника, пошук людини по сліду. 
Здобувачі освіти дізналися про особливості кінологічної служби, а також отримали задоволення  від спілкування з щирими й добрими друзями, які не хизуються  своїми нагородами, а віддано служать справі.

Дякуємо організаторам за цікаву та емоційну зустріч!

25 квітня 2025

Знання, що рятують життя: об’єктове навчання в коледжі

 

25 квітня в Олександрійському педагогічному коледжі проведено обʼєктове тренування щодо відпрацювання заходів цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій, зокрема пожежі (повідомлення про можливе замінування) із залученням представників Олександрійського територіального курсу ЦЗ та БЖД III категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.

Команда працівників і здобувачів освіти працювала злагоджено, усвідомлюючи відповідальність за власне життя та життя тих, хто поруч. Знання та їх практичне відпрацювання – крок для якісної безпеки.

Дбаємо про безпеку разом, наше життя і майбутнє залежить від нас.

Будьте відповідальними, обізнаними, умотивованими.


23 квітня 2025

Тіні Чорнобиля: минуле, яке не можна забути

 

23 квітня здобувачі освіти 111 групи спеціальності 013 Початкова освіта (керівник групи Вадим Ткаченко) підготували та провели відкриту виховну годину, присвячену роковинам Чорнобильської катастрофи на тему: «Тіні Чорнобиля: минуле, яке не можна забути».
Чорнобиль одна з найстрашніших техногенних катастроф в історії. Радіоактивна хмара накрила не лише Україну, а й багато країн Європи. Наслідки трагедії відчутні й донині.
Ліквідатори, ризикуючи власним життям, зупинили подальше поширення катастрофи. Вони — справжні герої.
Чорнобиль — це не лише про трагедію, це ще й про пам'ять, науку, відповідальність та надію. 
Не маємо права забути, зобов’язані пам’ятати!



Сторінками історії України

 


23 квітня за планом методичної декади викладачів природничих та соціально-економічних дисциплін, з метою виховання патріотизму, національної ідентифікації, гордості за свою країну та ЗСУ, Гармаш О.М. провів брейн-ринг «Сторінками історії України» зі студентами 11,13 та 10 груп. 

Завдання були креативними та різнорівневими за складністю. Студенти демонстрували уміння критично мислити, конструювати логічні взаємозв'язки між подіями та фактами, спільно працювати в команді. 

Захід пройшов динамічно й цікаво. Важливо пам’ятати свою історію, бо в ній — сила нашого народу і ключ до гідного майбутнього.

Подорож до минулого у краєзнавчо-етнографічному музеї

 
23 квітня здобувачі освіти Олександрійського педагогічного коледжу відвідали краєзнавчо-етнографічний музей, який діє на базі коледжу і значно оновився новими експозиціями та краєзнавчими й історичними матеріалами. 

Під час екскурсії викладач соціально-економічних дисциплін Мендіковська Л. І. встановлювала взаємозв'язки між подіями, діяльністю українців у часі, пояснювала значення пам'ятних дат, розповідала про минуле і сучасне українців, представляла аргументовані судження про відомі факти та історичні події. Цікавою для студентів була презентація культурного, мистецького та художньо-творчого самовираження життя українців. 

Такі заходи є важливими, адже вони безпосередньо формують повагу до національної спадщини, ціннісне ставлення до історії рідного краю, спонукають студентів долучатись до збереження історичної та краєзнавчої пам'яті наших предків.

Безпека – знання, увага, дії, життя

 

Безпека – основа повноцінного, щасливого життя. Ці слова стали ключовою ідеєю проведення 23.04.2025 інтегрованого заняття у класі безпеки Олександрійського педагогічного коледжу для здобувачів освіти 110 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта (керівник групи Борищук Т.). Заступниками директора Максімовою Л., Ципуриндою Я., викладачем  Кучеренком В. організовано діалог-презентацію, ділові ігри, пошук шляхів досягнення безпеки, їх реалізацію у професії майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти, відображених у творчих проєктах. 
Студенти стали активними учасниками створення реклами безпечного життя, флешмобу «Безпека – знання, увага, дії, життя».
Наше майбутнє –  це безпека сьогодення. Дбаємо про власне життя, життя близьких  разом.
Долучайся до спільноти вмотивованої, обізнаної молоді Олександрійського педагогічного коледжу.


22 квітня 2025

Досліджуємо освітнє середовище коледжу

 

22 квітня в рамках методичної декади було проведено засідання Студентського дослідницького товариства (керівник секції Шмакова М.М.). 

Темою дослідження стало актуальне питання сьогодення – «Дослідження освітнього середовища педагогічного коледжу як фізичного оточення, людського фактору та програми навчання». Члени СДТ досліджували захищеність в освітньому середовищі, комфортність, якість міжособистісних стосунків, задоволеність освітнім середовищем, а саме. Результати досліджень члени СДТ відобразили у діаграмах та виступах – відеопрезентаціях. 

Це були цікаві та змістовні узагальнення відповідності задоволеності інтересам та запитам студентів; проаналізований психологічний, екологічний та інформаційний аспекти комфортності та безпеки освітнього середовища коледжу з точки зору наших студентів. 



20 квітня 2025

Вітаємо з Великоднем!

 

Колектив працівників та здобувачів освіти Олександрійського педагогічного коледжу вітає всіх зі світлим  святом – Великоднем!
Хай ваші серця сповнюються особливою вірою, надією та любов’ю. Нехай світло Воскресіння Христового осяє ваші душі, наповнить їх миром, злагодою та благополуччям.
З особливою шаною дякуємо нашим мужнім захисникам і захисницям, які сьогодні, ризикуючи своїм життям, стоять на передовій, боронячи нашу рідну землю, нашу свободу та наше майбутнє. Хай Господь береже вас, дарує вам силу та міць у цій нелегкій боротьбі, а Великдень принесе вам звістку про Перемогу та повернення до рідних домівок.
Бажаємо кожній родині тепла, затишку, родинного єднання та міцного здоров’я. Хай Великодні дзвони принесуть у ваші оселі радість, надію та віру у краще майбутнє.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

17 квітня 2025

Цифрове прибирання

 

З метою формування цифрової культури та екологічної свідомості працівники та здобувачі освіти Олександрійського педагогічного коледжу долучилися до акції цифрового прибирання «Digital Cleanup», ініційованої Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s  do it Ukraine».
Викладачі інформатики коледжу провели інформаційну кампанію та координували участь студентів у цифровому прибиранні.
Акція стала чудовою нагодою нагадати про важливість упорядкування власного цифрового простору — видалення непотрібних файлів, очищення електронної пошти, оптимізацію хмарних сховищ, що не лише підвищує ефективність роботи пристроїв, а й допомагає зменшити вуглецевий слід, який залишає цифрова діяльність.
Цифрове прибирання — це ще один крок до відповідального ставлення до навколишнього середовища та гармонії з сучасними технологіями.


Дбаємо про чистоту довкілля

 

Весна — час пробудження. І не тільки природи, а й наших думок, дій, прагнень.
У Чистий четвер територія Олександрійського педагогічного коледжу ожила особливо. Здобувачі освіти вийшли на спільне прибирання, щоб зробити наше подвір’я ще охайнішим і затишнішим.
Працювали завзято, жартували, допомагали одне одному. Атмосфера була теплою, невимушеною, по-домашньому приємною.
Ми переконані: коли навколо чисто — і всередині легше.
Дбаємо про чистоту довкілля разом! 


https://www.facebook.com/share/v/16UegtyxKQ/

16 квітня 2025

Підвели підсумки змагань з волейболу

 

16.04.2025 року в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського підведено підсумки змагань з волейболу на першість закладу серед груп спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та 017 Фізична культура і спорт. 
Радіємо, що студенти педагогічного коледжу – це спортивна, амбітна, цілеспрямована молодь з чіткими цінностями здорового способу життя, збереження фізичного та ментального здоров’я, всебічного вдосконалення.
Формуємо майбутнє України разом. Будь з нами, будь серед нас!


10 квітня 2025

Урок патріотизму - життєвий орієнтир

 

10 квітня здобувачі освіти Олександрійського педагогічного коледжу мали нагоду зустрітися з військовими окремого загону спеціального призначення "Омега".
Під час зустрічі військовослужбовці поділилися своїм досвідом, розповіли про особливості служби у спецпідрозділі, виклики, з якими стикаються щодня, і важливість злагодженої командної роботи.
Гості говорили про сучасну війну не лише як про бойові дії, а як про комплекс фізичних, психологічних і технологічних протистоянь. Вони також акцентували на важливості моральної стійкості, дисципліни й готовності служити за покликом серця.
Такий живий контакт з реальними героями — це не просто урок патріотизму, а справжній життєвий орієнтир.
Щиро дякуємо бійцям за відвагу, відкритість і силу духу.

Лекція на тему: "Що таке сучасна війна. Сучасні засоби ведення війни"

 

10 квітня для здобувачів освіти Олександрійського педагогічного коледжу була проведена важлива та змістовна лекція на тему "Що таке сучасна війна. Сучасні засоби ведення війни".
Зустріч провели військовослужбовці 1 ОШБ з позивними «Ара» та «Приціл», які поділилися не лише теоретичними знаннями, а й реальним досвідом участі у бойових діях. Вони розповіли про трансформацію характеру війни у XXI столітті, сучасні технології, що використовуються на полі бою, зокрема дрони, засоби РЕБ, кіберзброю та роль інформаційного простору.
Студенти мали змогу поставити питання та поспілкуватися з тими, хто сьогодні стоїть на захисті країни. Такі зустрічі формують розуміння реалій сьогодення, сприяють формуванню свідомої громадянської позиції та надихають на відповідальність перед суспільством.
Щиро дякуємо нашим захисникам за змістовну та актуальну лекцію, за професіоналізм, знання та відданість справі!


08 квітня 2025

Тиждень здоров'я

 


Тиждень здоров’я в Олександрійському педагогічному коледжі розпочався зі спортивної вікторини «Зірки здоров’я», яку підготували здобувачі освіти чергової 31 групи (керівник групи Новікова О.В.) та радіолінійки «Спортивний заряд бадьорості» (підготувала Абравітова Н.І.).
Кожен день передбачав тематичні активності. Спортивна руханка (підготували викладачі фізичного виховання Ткаченко С.В. та Алєксандрович Я.М.) стала прикладом того, що навіть прості фізичні вправи здатні підняти настрій, згуртувати команду і налаштувати на продуктивність. Щодня відбувалися змагання з волейболу і настільного тенісу (організували викладачі фізичного виховання Лупітько А.В. та Гавриленко Ю.В.). Переможці зустрінуться у суперфіналі з командою викладачів коледжу.
Пам’ятаємо, що спорт — це щоденна турбота про себе, можливість бути в тонусі, відчувати ритм життя та розвиватися фізично і морально.




Груповий практикум «Як стати стресостійким в умовах сьогодення?»

 

В рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» в Олександрійському педагогічному коледжі практичним психологом Васильчак Яніною в був проведений груповий практикум «Як стати стресостійким в умовах сьогодення?» для студентів 10 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта та 11 групи спеціальності 013 Початкова освіта. 
На заході здобувачі освіти дослідили й визначили механізми стресу та його вплив на організм. Застосували на практиці деякі шляхи подолання стресу в умовах сьогодення. 
Всі студенти перевірили свою стресостійкість, порелаксували та отримали пам’ятки щодо подолання стресових ситуацій. 
Дбаємо та бережемо своє ментальне здоров’я!

07 квітня 2025

Тренінг «Емоційний інтелект»

 

07 квітня здобувачі освіти 40 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали молодіжний простір «SPASE SPASE».

Тренінг «Емоційний інтелект», проведений Касьяновою Аліною, став цінним досвідом самопізнання та розвитку мʼяких навичок, допоміг усвідомити важливість уміння розпізнавати, розуміти й керувати власними емоціями, а також емпатійно взаємодіяти з іншими.

Особливо корисними були практичні вправи, що допомогли краще зрозуміти свої емоційні реакції.

Отримані знання студенти можуть ефективно використати в освітньому середовищі.

02 квітня 2025

Міжнародний день дитячої книги

 

2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. 
Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню.
Колискові пісні, казки, народні оповідання – становили початки дитячої літератури, що нині активно розвивається та збагачується неперевершеними історіями.
Здобувачі освіти 30, 41 та 43 груп Олександрійського педколеджу долучилися до заходів, які підготувала бібліотекар Шевченко Н.В. 
Майбутні педагоги відвідали виставку дитячої літератури, де мали змогу ознайомитися з представленими виданнями, переглянули книжковий фонд, дізналися про найцікавіші екземпляри та збагатили свої знання про дитячу літературу.

Фінансова грамотність для здобувачів освіти

 

Сучасний світ вимагає від молоді не лише професійних знань, а й уміння керувати власними фінансами. Саме з цією метою 2 квітня в Олександрійському педколеджі відбулася зустріч здобувачів освіти із представниками Укргаз банку, де обговорювалися ключові аспекти фінансової грамотності. 
Студенти активно брали участь у дискусії, ставили питання та обговорювали реальні життєві ситуації. Особливу увагу приділили темі правильного управління кредитами та важливості створення фінансової подушки безпеки.
Отримані знання допоможуть у майбутньому  ухвалювати рішення та впевнено будувати своє фінансове життя.

Гарний настрій - заряд бадьорості перед навчанням

 

Почуття гумору полегшує стрес і викликає почуття щастя. Це супроводжується викидом гормонів щастя – ендорфінів. Внаслідок цього зменшуються больові відчуття, підвищується працездатність і витривалість організму.
В рамках свого чергування здобувачі освіти 30 групи (керівник групи Шмакова М.М.) зібрали перлини свого студентського гумору у "мішечок сміху" та разом з викладачами зачитували їх перед заняттями. 
Сміх посилює здатність до концентрації уваги і підвищує вміння вирішувати завдання. 
Сміливо посміхаємось негараздам і швидко їх позбавляємось!


01 квітня 2025

Код гармонії: симетрія та послідовність Фібоначчі

 

Щорічно в Олександрійському  педагогічному коледжі під час декади викладачів фізико-математичних дисциплін відбувається захист творчих проєктів членів студентського дослідницького товариства «Під знаком Пі» (керівник секції Летуча Людмила).

Тема дослідження цього року була «Симетрія - ознака краси і гармонії». Симетрія є тією ідеєю, за допомогою якої людина століттями намагається пояснити і створити порядок, красу і досконалість.

Студентки 10 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта Галушка Дарина, Кочерга Анастасія, Горбань Марія ознайомили присутніх з симетрією тіл, симетрією властивостей і симетрією відношень. 

Студенти 23 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт Буйваленко Богдан та Андрієнко Ярослав дослідили властивості ряду Фібоначчі. 

Робота в СДТ дає можливість поглибити знання з математики, відкрити в собі дослідницькі та експериментаторські навички.


Спільні кроки до чистої планети

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища здобувачі освіти чергової 10 групи (керівник Васильчак Я.В.) провели пізнавальну віктор...