31 березня 2025

Правила пожежної безпеки: запорука збереження життя

 

31 березня з мешканцями гуртожитку Олександрійського педагогічного коледжу відбулася зустріч з старшим лейтенантом служби цивільного захисту Карпенко Катериною. 

Разом зі здобувачами освіти пригадали основні правила поводження з електроприладами, порядок дій у разі виникнення пожежі, правила першої домедичної допомоги.

Наголосили, що дотримання простих правил може врятувати життя.

Дякуємо Карпенко Катерині за змістовну зустріч. Такі заходи допомагають нам бути більш обізнаними й відповідальними. Пам’ятаймо: безпека починається з нас!

Боротьба з тероризмом та диверсією в умовах воєнного стану

 

31 березня з метою недопущення втягування здобувачів освіти Олександрійського педагогічного коледжу до підривної протиправної діяльності інспектори відділу служби освітньої безпеки Олександрійського РВП провели лекцію на тему: «Тероризм та диверсія в умовах воєнного стану, відповідальність за злочини проти держави».
В часи повномасштабної війни вербування неповнолітніх до здійснення диверсій та терористичних дій проти держави є страшними реаліями сьогодення. Ворог не зупиняється ні перед чим, використовуючи у своїх злочинах дітей. 
Кожен підліток повинен знати, що за будь-які злочини проти держави слідує кримінальна відповідальність.
Інспектори наголосили, що у разі вербування, необхідно терміново повідомляти дорослих та поліцію.
Будьмо обізнаними та свідомими громадянами нашої держави!


28 березня 2025

Ментальне перезавантаження: як розкрити власний потенціал


В рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» в Олександрійському педагогічному коледжі практичним психологом Яніною Васильчак був проведений тренінг на тему «Відкрий нового себе» для студентів 40 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта. 

На заході здобувачі освіти поглибили свої знання про власний внутрішній стан та свої власні ресурси, з'ясували головні стресори учасників, які провокують неприємні ситуації та замкнутість в собі. Під час тренінгу зняли емоційну та поведінкову скутість, пройшли тест та визначили свій рівень ресурсності. 

За допомогою практичних завдань розвивали уміння долати негативні переживання та використовувати власну енергію для продуктивної діяльності. На завершення тренінгу кожен отримав весняну квітку із побажаннями. 

Відкриваємо ментальні особливості «нових себе» разом!

Знання, що рятують життя

 

28 березня 2025 року здобувачі освіти 11 групи спеціальності 013 Початкова освіта (керівник навчальної групи Полтава А.Г) Олександрійського педагогічного коледжу відвідали клас безпеки на базі  пожежної частини м.Олександрія.

Під час екскурсії студенти дізналися про важливі правила безпеки й дії в екстрених ситуаціях, ознайомились з роботою пожежників, побачили техніку та спеціальне обладнання, яким користуються рятувальники під час виконання своїх обов'язків.

Цікавим доповненням заходу став квіз, в якому студенти перевірили свої знання з питань безпеки, пожежогасіння та алгоритмів дій у надзвичайних ситуаціях.

Дякуємо Карпенко Катерині, старшому лейтенанту служби цивільного захисту за змістову, цікаву та пізнавальну зустріч.

https://www.facebook.com/share/p/1J7czZjjad/

Бліц-квіз "Фізика навколо нас"

 


28 березня 2025 року в рамках предметно-методичної декади циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін викладач Богун Володимир провів інтелектуальний бліц-квіз "Фізика навколо нас", де студенти та викладачі мали змогу переконатися, що фізика – це не лише підручники та формули, а й захопливі явища, які оточують нас щодня!

Учасники змагалися в швидкості мислення, логіці та кмітливості, розгадуючи цікаві фізичні загадки, шукаючи пояснення буденним явищам і відкриваючи дивовижні факти про світ.

Атмосфера була сповнена азарту та справжнього драйву науки!

27 березня 2025

Тренінг на тему: «Як дбати про мозок і ментальні ресурси»


27 березня в Олександрійському педагогічному коледжі в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», соціальним педагогом Ткаченком Вадимом для здобувачів освіти 20 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта проведено тренінг на тему: «Як дбати про мозок і ментальні ресурси».

Наш мозок – це неймовірний орган, який працює 24/7, аналізує, приймає рішення, генерує ідеї. Але, як і тіло, він потребує догляду, відпочинку та «підзарядки». 

В ході дискусій здобувачі освіти сформували перелік причин, які негативно впливають на наш мозок та продуктивність, визначили принципи й способи збереження свого внутрішнього ресурсу.

Дотримуючись простих дій, ви збережете ясність розуму, енергію та психологічний комфорт!


 

Патріотичний квест з математики

 

27 березня 2025 року в рамках предметно-методичної декади циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін викладач Гришаніна Світлана провела патріотичний квест з математики «Допоможемо ЗСУ».

Студенти, як справжня «диверсійно-розвідувальна група», виконували математичні «бойові завдання», рухаючись за чітко продуманою сюжетною лінією між різними локаціями. 

Кожен етап квесту вимагав не лише знань, а й кмітливості, швидкості та вміння працювати в команді.

Варто зазначити, що всі завдання квесту відповідали програмі ЗНО з математики, тож це була ще й підготовка до важливого іспиту!

Цей захід – чудовий приклад того, як можна поєднати навчання з патріотичним вихованням. Математика – це не лише цифри та формули, а й потужна зброя в руках патріотів!


25 березня 2025

Конкурс «Оживи легендарного педагога за допомогою штучного інтелект

 

25 березня 2025 року в рамках предметно-методичної декади циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін був проведений конкурс «Оживи легендарного педагога за допомогою штучного інтелекту», мета якого полягала у популяризації педагогічної спадщини видатного педагога через використання AI-технологій. 

Викладач інформатики Орденко Ірина мотивувала студентів до участі в конкурсі, на поглиблене вивчення досвіду Василя Сухомлинського та активну самореалізацію.

Активне студентське дозвілля

 

25 березня 2025 року мешканці гуртожитку Олександрійського педагогічного коледжу взяли участь в інтелектуальному квізі "Культура української жінки: від минулого до сьогодення" в молодіжному просторі "Space Space". 

Учасники демонстрували не лише знання, а й креативність, вигадуючи оригінальні назви та запальні командні рухи. Квіз складався з кількох раундів, кожен з яких був сповнений несподіванок та випробувань.

Атмосфера заходу була наповнена дружнім суперництвом, сміхом та позитивними емоціями. Кожен учасник отримав пам'ятні призи. 

Дякуємо організаторам за можливість цікаво, пізнавально й весело провести студентське дозвілля! (Фото МП "Space Space")

24 березня 2025

Флешмоб "My freedom is always with me!"

 

Терещенко Ілля, 16 років, студент І курсу Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В.О. Сухомлинського, м.Олександрія Кіровоградської області.

Вірш «Despair and blood and death and terror …» (« І жах, і кров, і смерть, і відчай…») 
(Переклад Ольги Вахромової)

Флешмоб «Колесо фортуни. Точно в ціль!»

 

24 березня 2025 року в Олександрійському педагогічному коледж відбулося відкриття предметно-методичної декади циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін «МІФ» («Математика. Інформатика. Фізика»). 
У фоє коледжу викладачі Ципуринда Яніна, Гришаніна Світлана, Богун Володимир провели флешмоб «Колесо фортуни. Точно в ціль!».
Працівники коледжу та студенти влучали дартсом у сектори «Колеса фортуни», кожен влучний кидок – це цікаве запитання з математики, інформатики або фізики. За кожну правильну відповідь отримували солодкий приз!
За допомогою інтелектуального дартсу учасники флешмобу з азартом перевірили свою влучність та знання, отримали заряд позитивних емоцій!
Веселий, інтерактивний формат заходу сприяв розвитку логічного мислення, кмітливості, швидкості реакції.
Дякуємо всім, хто долучився до цікавої гри й пізнавального дійства!

Детальніше за покликанням

21 березня 2025

Інтелектуальне суперництво в дружній взаємодії

 

Сучасні здобувачі освіти стають партнерами для викладача, а сам процес навчання - їхнім співробітництвом. Педагогіка партнерства в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського дозволяє нашим студентам стати зацікавленими однодумцями та рівноправними учасниками педагогічного процесу та нести відповідальність за його результати.
Одним із прикладів партнерства був турнір із шашок та шах, проведений 18 березня в рамках чергування по коледжу 23 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт (керівник навчальної груп Столяр Г.І.). 
В турнірі взяли участь директор, викладачі та студенти нашого коледжу.
Атмосфера напруженого інтелектуального суперництва поєднувалася з дружньою взаємодією, що зробило подію не лише корисною, а й захопливою.


Спортивний дух і майстерність

20 березня  у спортивному залі Олександрійського педагогічного коледжу було проведено товариську зустріч з волейболу між командами здобувачів освіти коледжу та Ліцею №10 Олександрійської міської ради. 

Хлопці продемонстрували високий рівень майстерності і подарували глядачам яскраві емоції від гри.

Дякуємо команді ліцею та їх наставнику Олегу Узлову за цікаву й результативну зустріч.

20 березня 2025

Щастя очима молоді

 

20 березня відзначаємо Міжнародний день щастя. 

Щастя у кожного різне. Це не лише миттєві радощі, але й результат наших зусиль, взаємодії з іншими та вміння цінувати кожен момент.

Здобувачі освіти 23 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт (керівник навчальної групи Столяр Г.І.) підготували своє бачення щастя. 

Віримо, що в кожну українську родину завітає це почуття і рідні будуть поряд у мирній незалежній Україні!

https://www.facebook.com/share/v/1GEc99rtu7/

Міста-Герої: пам’ять, гордість, шана

 

20 березня здобувачі освіти Олександрійського педколеджу зібрались у фоє коледжу, щоб вшанувати наші міста – міста-Герої, які вистояли, боролися і продовжують жити, незважаючи на всі випробування. 

Міста-Герої – це не просто населені пункти на карті, а символи мужності, самопожертви та незламності духу. Вони вистояли у найтяжчі часи, стали свідками героїчних подвигів і увійшли в історію, як приклад стійкості та боротьби за свободу.

Пам’ятаємо. Шануємо. Передаємо пам’ять наступним поколінням.

Профорієнтаційний квест «Я в майбутній професії»

 

Крок до успішного майбутнього зробили учні 9-А та 9-Б класів гімназії № 6 Олександрійської міської ради на профорієнтаційній зустрічі в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі імені В.О. Сухомлинського. 

Викладачі та студенти провели для молоді цікавий квест, розкрили перспективи навчання, ознайомили з освітнім середовищем закладу.

Дякуємо педагогічному колективу гімназії №6, директору Козуб А.О., заступнику директора Камінській І.В. та батькам за формування свідомої, амбітної, високоорганізованої молоді.

Формуємо майбутнє освіти та України разом.

Детальніше за покликанням

Активне життя – щасливе майбутнє

 

Спорт, гармонія і краса - основа щасливого життя. У цьому впевнені студенти Олександрійського педагогічного коледжу та їх викладач Лупітько Аліна, випускниця закладу. 

Долучайся до команди потужних і впевнених у собі й майбутньому України.  

Педколедж - це круто!

Детальніше за покликанням

19 березня 2025

Місія здійсненна: від гри до відповідальної дії

 

19 березня 2025 року у гуртожитку Олександрійського педколежу відбулася зустріч студентів із представниками громадської організації "Важлива", присвячена актуальній темі – боротьбі з гендерно зумовленим насильством.

Команда ГО "Важлива" підготувала для учасників інтерактивний воркшоп "Місія здійсненна: від гри до відповідальної дії". 

Тренерки Марина Ярошевська та Любов Кан професійно провели воркшоп, допомагаючи студентам усвідомити серйозність питання та важливість активної позиції у запобіганні насильству. 

Всесвітній день поезії

 

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня.

17 березня здобувачі освіти 33 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт  Олександрійського педколеджу (керівник навчальної групи Степанова Л.В.) провели відкриту виховну годину до Всесвітнього дня поезії. 

Студенти та викладачі коледжу декламували вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко.

Поезією ми захоплюємося, бо вона підносить нас духовно, збагачує новими відчуттями та своєю неповторністю, а також пишемо власну.  
Студенти коледжу, яких уже окрилила поезія, представили власні вірші.  

Кажуть, що поезія - це голос  істини, голос правди, який єднає серця. Той, хто чує його, здатний  згуртувати націю, об’єднати людство. 
Дякуємо нашим захисникам за те, що ми можемо жити, мріяти, творити, писати вірші. Слава нашим захисникам! Слава Україні! 

Конкурс читців творів Т.Г. Шевченка «Безсмертне слово Кобзаря - 2025»

 


17 березня 2025 року в актовій залі коледжу відбулося нагородження учасників конкурсу читців творів Т.Г. Шевченка «Безсмертне слово Кобзаря - 2025», який щорічно проходить у закладі під час Шевченківських днів. 

У вітальному слові директор Литвин Анатолій зазначив, що сьогодні важливо шанувати спадщину Т. Шевченка, яка не втрачає актуальності.

Дипломами за призове місце відзначено таких здобувачів освіти: Савченко В., Нестеренко В., Галушку Д., Малініна Н. – І ступеня; Шевчук Я., Сльозкіну А., Фоменко А. – ІІ ступеня; Карпенко А., Ілюхіну І., Неруш К., Терещенка І – ІІІ ступеня.

Подяки за участь отримали Любінецька Л., Пірожнікова О., Білоус В., Фучеджи В., Ігнатенко Д., Гаврилюк І.

До конкурсу студентів готували викладачі Степанова Лариса, Коваленко Наталія, Кісєєва Юлія.

Індекс щастя

 


Студентоцентризм є сучасною філософією освітньої діяльності, що передбачає врахування інтересів і потреб здобувачів освіти.

До Міжнародного дня щастя студенти Олександрійського педколеджу чергової  23 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт (керівник навчальної групи Столяр Г.І.) провели дослідження щодо індексу щастя в колективі нашого закладу освіти на початку навчального тижня. 

Для цього кожен обирав смайлик, який відображає особистий настрій. 

Висновки наступні: 4% коледжан демонстрували роздратованість; 7% - були засмученими; 20% - були спокійними; 17% - були задоволеними; 40% - мали гарний настрій та були веселими й радісними, а ще 12% - були щасливими! 

Отримані результати свідчать про те, що більшість нашого колективу починає навчальний тиждень у позитивному настрої, адже щаслива людина – це мотивована, активна і натхненна до нових звершень особистість!

18 березня 2025

Продовжуємо профорієнтаційну роботу

 

18 березня в рамках профорієнтаційної роботи викладачі Олександрійського педагогічного коледжу зустрілися з учнями 9-х класів Гімназії імені Т.Г. Шевченка. 
Педагоги ознайомили майбутніх випускників з перевагами навчання в педагогічному коледжі, можливостями, які надає диплом для подальшого працевлаштування, умовами вступу до закладу освіти, наголосили на сучасних освітніх програмах, практичну підготовку та реалізацію себе у професійній діяльності. 
Дякуємо за співпрацю педагогічному колективу Гімназії імені Т.Г. Шевченка. 
Формуємо майбутнє України разом!


Вони для нас виборюють життя

 

14 березня – особлива дата в історії нашої держави. День, коли ми вшановуємо тих, хто за покликом серця став на захист рідної землі.     

До Дня українського добровольця в Олександрійському педколеджі провели ряд заходів, присвячених цій важливій даті: патріотичні виховні години, тематичні вікторини, що допомогли поглибити знання про історію добровольчого руху, організували перегляд документальних фільмів про подвиги добровольців. Дані заходи допомагають молоді сформувати ціннісні орієнтири, необхідні для того, щоб стати справжніми патріотами та активними громадянами своєї країни.    

Ми пишаємося нашими добровольцями! Їхній подвиг – це символ незламності українського народу. Їхня відвага, самопожертва та незламний дух – приклад для кожного з нас.    

Вічна слава і пам’ять героям!

17 березня 2025

Вивчаємо культурну спадщину міста Олександрія

 

14 березня здобувачі освіти Олександрійського педколеджу відвідали захід, присвячений презентації книги "Родина Марії та Івана Чижевських: відлуння життя" Валявко Ірини та Жахалової Надії. 
Подія відбулася в атмосфері поваги до минулого та інтелектуального обговорення спадщини Чижевських.
На презентації виступила заступниця міського голови Ірина Чемерис, яка наголосила на важливості збереження історичної пам’яті та ролі книги у культурному розвитку громади. 
Студенти мали можливість ознайомитися з виступами представників Майстерні Чижевського, наукових консультантів та інших учасників презентації.
Наприкінці заходу педагогічний коледж отримав у подарунок примірник книги з підписом одного з авторів – цінну пам’ять про зустріч та можливість ще глибше дослідити життєвий шлях видатної родини.


«Своє створіння пензля і пера залишив він на спогад поколінням»

 

Під час Шевченківських днів бібліотекар коледжу Шевченко Неля провела брифінг «Своє створіння пензля і пера залишив він на спогад поколінням». Його учасниками стали здобувачі освіти 31 групи спеціальності 013 Початкова освіта. 

Під час заходу Шевченко Неля ознайомила присутніх з виставкою, яка містила різні видання творів Кобзаря, книги про його життя й творчість, репродукції картин Шевченка-художника. 

Студенти почули маловідомі факти з життя Т.Г. Шевченка, дізналися історію окремих художніх і поетичних творів. Наприкінці зустрічі всі мали змогу відчути силу слова Кобзаря, прослухавши пісні, написані на його вірші. 

Захід підтвердив велич спадщини Т.Г. Шевченка та її актуальність у наші дні.

Українська – це тренд!

 

В рамках методичної декади гуманітарних дисциплін та іноземних мов викладач української мови і літератури Кісєєва Юлія провела ранкову вікторину «Хвилинка з українською».
Студенти активно брали участь у грі. Питання стосувалися різних аспектів української мови та літератури: від правопису і граматики до вивчення творів відомих українських письменників.
Вікторина стала чудовою нагодою для студентів розвинути свої навички, поглибити знання та весело провести час разом.
Ця ініціатива допомагає популяризувати українську мову та культуру серед молодого покоління.
Нехай "Хвилинка з українською" стане традицією, яка допоможе нашим студентам глибше зрозуміти та полюбити рідну мову та культуру!



14 березня 2025

Знання, що рятують життя: об’єктове навчання в коледжі

 

Дотримання правил та норм цивільного захисту - основа збереження життя. 

14.03.2025 в Олександрійському педагогічному фаховому коледжі проведено обʼєктове навчання щодо відпрацювання алгоритму дій при виникненні надзвичайних ситуацій, пожежної небезпеки зокрема. 

Колектив коледжу діяв злагоджено та відповідально.

Життя - найбільша цінність держави. Якісне навчання - надійне майбутнє. 

13 березня 2025

Профілактика та подолання стресу

 

В Олександрійському педагогічному коледжі практичним психологом Яніною Васильчак в рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» був проведений тренінг на тему «Профілактика та подолання стресу. Струси з себе стрес» для студентів 31 групи спеціальності 013 Початкова освіта.

На заході здобувачі освіти поглибили свої знання про стрес, його види, про шкоду стресу для організму людини. Визначили причини стресових ситуацій та симптоми стресу. За допомогою психологічних вправ навчилися контролювати свої емоції та почуття, що провокують стрес, підвищили свій рівень стресостійкості. Перевірили та випробували на практиці ефективні способи подолання стресу. 

В кінці тренінгу всі отримали пам’ятку з рекомендаціями для щоденного уникнення стресу.

12 березня 2025

Тарасовими стежками

 

10 березня до 211-ї річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка здобувачі освіти 33 групи спеціальності 017 Фізична культура і спорт  Олександрійського педколеджу (керівник групи Степанова Л.В.) провели флешмоб «Тарасовими стежками».

Найкращий спосіб вшанувати пам'ять митця – це прочитати його твори. Студенти коледжу декламували твори Т.Шевченка, долучилися до конкурсу «Я знаю твори Кобзаря».

Уся творчість Т. Шевченка пронизана любов’ю до України, його пророчі слова не залишають байдужим жодного українця.

07 березня 2025

Права жінок: шлях до рівності

 

6 березня здобувачі освіти 111 навчальної групи спеціальності 013 Початкова освіта Олександрійського педколеджу (керівник групи Ткаченко В.А.) провели тематичну виховну годину, присвячену Міжнародному дню боротьби за права жінок. 

Студенти закцентували увагу на історії виникнення цього дня, етапах боротьби жінок за свої права, жіночому руху в Україні та спростували міфи й вигадки про свято 8 березня.

Окремо розглянули питання гендерної рівності в Україні та світі. Подібні питання сприяють формуванню усвідомленого ставлення до рівноправності та соціальної справедливості в сучасному житті.

Тарас Шевченко – України син

 

6 березня здобувачі освіти  21 групи спеціальності 013 Початкова освіта (керівник навчальної групи Гришаніна С.В.) провели виховну годину у формі усного журналу «Тарас Шевченко – України син», присвячену 211-й річниці від дня народження великого Кобзаря.​​​​​

Студенти мали змогу поринути у світ поезії та творчості геніального українського поета, художника та мислителя, говорили про його життя, творчість, боротьбу за волю та незалежність України.​​​​​Т.Г. Шевченко – це символ України, її душі та незламного духу. 

Сьогодні, коли наша країна знову бореться за своє існування, Шевченко стає для нас ще ближчим і зрозумілішим. Його слова – це наш оберіг, наша зброя, наша надія.

​Молодь не лише вшановує пам’ять минулого, але й усвідомлює його зв’язок з сучасністю, з боротьбою України за свободу.

Груповий практикум «Як стати стресостійким в умовах сьогодення?»

  В рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» в Олександрійському педагогічному коледжі практичним психологом Васильчак Яніною в був проведени...